Nazwa chemiczna:

Mieszanina

Segment:

produkty specjalistyczne, formulacje chemiczne

Branże i aplikacje:

czyszczenie i mycie przemysłowe, farby i lakiery

Funkcja:

środki czyszczące, środki odtłuszczające

Budowa:

mieszaniny

Producent:

PCC Exol SA

Nr CAS:

-

Opis

EXOclean MC to profesjonalny środek przeznaczony do czyszczenia i odtłuszczania powierzchni metalowych w celu ich przygotowania do nanoszenia powłok malarskich. Jest skoncentrowaną mieszaniną środków powierzchniowo czynnych i inhibitora korozji. Produkt w odróżnieniu od standardowych środków odtłuszczających do metali nie zawiera rozpuszczalników.

Produkt nie jest łatwopalny, co przekłada się na bezpieczeństwo jego użytkowania. Ma postać jasnożółtej cieczy o zasadowym pH w granicach 8,5 – 10,5. Obecność inhibitora korozji efektywnie hamuje powstawanie rdzy powierzchniowej w trakcie procesu czyszczenia elementów metalowych, co jest istotne w kontekście przygotowania powierzchni metalu przed nałożeniem farby antykorozyjnej. Doskonałe właściwości odtłuszczające powierzchnie w połączeniu z funkcją inhibitującą korozję mają znakomity wpływ na polepszenie adhezji powłoki nakładanego wyrobu.

EXOclean MC przeznaczony jest do czyszczenia szerokiego spektrum metali: stali, żeliwa, stali galwanizowanej (m. in. ocynkowanej, chromowanej, niklowanej) czy stopów metali nieżelaznych.

Przed użyciem zaleca się przygotowanie 5% roztworu, a następnie naniesienie go na czyszczoną powierzchnię, w zależności od metody – ręcznie lub używając myjki ciśnieniowej. Po użyciu należy spłukać powierzchnię wodą.

EXOclean MC jest biodegradowalny w warunkach naturalnych.

Czytaj więcej
Zwiń

Właściwości i zastosowania:

Zalety produktu:

  • doskonałe właściwości detergencyjne i odtłuszczające,
  • obecność inhibitora korozji zapobiega powstawaniu rdzy w trakcie i po czyszczeniu,
  • korzystny wpływ na poprawę adhezji farby antykorozyjnej,
  • możliwość stosowania na różnych powierzchniach metalicznych,
  • nie zawiera rozpuszczalników,
  • niepalny,
  • biodegradowalny.

Zastosowanie:

  • czyszczenie i odtłuszczanie powierzchni metalowych przed nakładaniem farby antykorozyjnej.

Tagi:

środki czyszczące czyszczenie i mycie przemysłowe farby i lakiery odtłuszczanie
Zapytaj o ofertę dla siebie:
Zapytaj o ofertę dla siebie: Pokaż e-mail
Pokaż numer tel.
Produkt biodegradowalny


* Pola wymagane
Kopia wysłanej wiadomości zostanie przesłana na Twój adres e-mail.


Aby skontaktować się z nami za pośrednictwem powyższego formularza – prosimy podaj dane w nim wskazane. Podanie danych jest dobrowolne, ale jeśli tego nie zrobisz, wysłanie do nas wiadomości w ten sposób nie będzie możliwe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: .